• jacek.partyka@dystoniapolska.pl

Jump for dystonia - Polskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Dystonię

Jump for dystonia

Dystonia wciąż spotyka się z powszechnym niezrozumieniem dlatego kwestią kluczową jest zwiększanie świadomości i rozpowszechnianie informacji na temat choroby. W tym celu w 2014 roku w Paryżu zainaugurowana została kampania „Jump for Dystonia” (Skok dla Dystonii) i od tego momentu objęła już wszystkie pięć kontynentów.

Poproszono ludzi o wykonanie Skoku dla Dystonii, zrobienie sobie zdjęcia i umieszczenie go na specjalnej stronie facebookowej dedykowanej Skokowi dla Dystonii: www.facebook.com/jumpfordystonia.

Kampania zaangażowała i zainspirowała pacjentów cierpiących na dystonię na całym świecie, którzy zorganizowali własne wydarzenia związane ze skokami w centrach handlowych, na rynkach i w szkołach, wspólnie z przyjaciółmi, współpracownikami, czasem przebijając się z nimi do mediów takich jak prasa, radio i telewizja.

Zdjęcia ludzi skaczących dla dystonii były zbierane także na wszelkich kongresach oraz spotkaniach naukowych.

W listopadzie 2014 roku w Parlamencie Europejskim w Strassburgu odbyło się specjalne wydarzenie kampanii Skok dla dystonii. Około 40 Posłów Parlamentu Europejskiego z krajów organizacji zrzeszonych w DE otrzymało informacje na temat dystonii i wykonało skok. Momentem kulminacyjnym wydarzenia był udział w skoku dla dystonii Komisarza UE Vytenisa Andrukaitisa.

Akcja wciąż trwa i zachęcamy do dodawania zdjęć ze swojego skoku dla dystonii na naszym Facebooku.

zdjęcie: Stephan Röhl

zdjęcie: Stephan Röhl

Przedstawiciele organizacji zrzeszonych w Dystonia Europe z różnych krajów Europy, w tym naszego stowarzyszenia, spotkali się pod Koloseum aby oddać wspólnie skok dla dystonii w ramach kampanii Jump for Dystonia.