• jacek.partyka@dystoniapolska.pl

MyDystonia - Polskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Dystonię

Aplikacja MyDystonia

Pierwsze testowe uruchomienie aplikacji MyDystonia miało miejsce już podczas D-DAYS (corocznej konferencji organizowanej przez Dystonia Europe) 2014 roku w Paryżu, natomiast oficjalna inauguracja miała miejsce w Royal College of Physicians w Londynie w Wielkiej Brytanii, gdzie Dyrektor Wykonawcza Dystonia Europe zaprezentowała aplikację ponad setce brytyjskich fizyków.

Aplikacja MyDystonia, która może być pobrana za darmo w sklepie App Store lub z której można korzystać poprzez stronę internetową www.mydystonia.com, jest w zasadzie elektronicznym dziennikiem, który umożliwia pacjentom monitorowanie ich symptomów i tego jak wpływają one na ich codzienne życie i jego jakość poprzez podanie odpowiedzi na serię prostych, wstępnie sformułowanych pytań. Ułatwia im to dokumentowanie i wizualizowanie postępu choroby, dzięki czemu leczący ich neurolog może omówić z nimi zarejestrowane objawy, zaproponować odpowiednio dostosowane leczenie i skorygować dawkowanie leków.
Od momentu uruchomienia aplikacja była prezentowana podczas różnych kongresów takich jak DAN (Akademia Neurologii w Dubrowniku) w Dubrowniku, Xeoforum w Mińsku, MDS w San Diego oraz D-DAYS w Rotterdamie, a także podczas innych spotkań branży medycznej w Mainz, Berlinie oraz Portoroz (Słowenia). Aplikacja jest dostępna w 10 językach: Angielskim, Francuskim, Niemieckim, Norweskim, Duńskim, Szweckim, Fińskim, Hiszpańskim, Włoskim i Rosyjskim. Niestety my musimy jeszcze poczekać.
Tymczasem, aby umożliwić wam korzystanie z wersji anglojęzycznej przygotowaliśmy filmy instruktarzowe z polskim tłumaczeniem, dzięki którym bez problemu zarejestrujesz się oraz będziesz korzystać z aplikacji. Filmy te można znaleźć na naszym kanale „Dystonia Polska” na YouTube.

W razie pytań oraz wsparcia dot. aplikacji prosimy o kontakt pod specjalnym adresem poland@mydystonia.com